27 березня 2021

Конференція «Перший крок у науку» – важлива подія не тільки для студентів молодших курсів, але й для їхніх наукових керівників. Викладачі факультету ІФСК СумДУ прекрасно знають: кожна успішна доповідь – це результат роботи злагодженої команди студента й керівника. Тож щороку зацікавлено й захоплено допомагають юним науковцям зробити їх перші кроки науковими стежками.

У 2021 році найбільше студентів, підготовку яких здійснювали викладачі та аспіранти факультету ІФСК, представили свої доповіді у секції «Філологія – Комунікації – Суспільство».

Студенти спеціальності «Психологія» проводили дослідження під керівництвом доктора психологічних наук, доцента Ганни Улунової, кандидата психологічних наук Наталії Коляди та старшого викладача кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Володимира Павленка. Науковими керівниками студентів спеціальності «Соціальна робота» стали ­ кандидат наук із державного управління, доцент Володимир Семенов, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Купенко та  кандидат політичних наук, доцент Сергій Король.

Наукові дослідження, представлені студентами спеціальності «Журналістика», проводилися під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Ольги Сидоренко, асистента кафедри журналістики та філології Юлії Коваль, а також аспірантів цієї ж кафедри: Оксани Гедз, Наталії Руденко, Марини Садівничої та Вадима Яременка. Окрім того аспірантка кафедри Ірина Вірченко виступила науковим керівником студентки Машинобудівного фахового коледжу СумДУ.

Більшість робіт, представлені студентами спеціальності «Філологія», виконувалися під орудою кандидата філологічних наук, професора Ірини Кобякової. Також науковими керівниками майбутніх перекладачів стали кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри германської філології Ірина Ущаповська, доктор філологічних наук, доцент кафедри журналістики та філології Ірина Жиленко, старший викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Парасковія Сахно.

Іще одна робота, виконана під керівництвом Парасковії Сахно, написана студенткою Медичного Інституту СумДУ й представлена в секції  «Актуальні проблеми та перспективи розвитку сучасної медицини».

Студентам-іноземцям, чиї доповіді представлені в секції «Філологія – Комунікації – Суспільство», допомагали кандидат філологічних наук, доцент Людмили Кулішенко та викладач кафедри мовної підготовки іноземних громадян Наталія Пилипенко-Фріцак.

Найбільш різноманітними за тематичним спрямуванням стали доповіді, готувати які допомагали викладачі кафедри іноземних мов. Кандидат педагогічних наук, старший викладач Тетяна Плохута та кандидат педагогічних наук, старший викладач Світлана Міхно долучилися до підготовки доповідачів секції «Філологія – Комунікації – Суспільство». Старший викладач Ніна Мальована та викладач Оксана Нефедченко стали науковими керівниками для студентів, чиї доповіді представлені в секції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку сучасної медицини», а старші викладачі Тетяна Початко й Вікторія Курочкіна готували доповідачів секції «Математичні науки. Комп’ютерні та інформаційні технології. Біофізика. Нанотехнології. Технічна фізика. Електроніка». Старший викладач Оксана Гладченко взяла участь у підготовці доповідачів усіх трьох секцій.

Головні завдання конференції полягають у формуванні зацікавленості молоді науковою роботою та підготовка їх до подальшої дослідницької діяльності, до участі в наукових конференціях тощо. Тож саме керівники допомагають обрати цікаву тему, спланувати хід дослідження, випрацювати структуру тез, підготувати цікаву доповідь, представити дослідження аудиторії, а ще – уперше усвідомити себе науковцем. Зі всіма поставленими завданнями викладачі факультету ІФСК СумДУ впоралися на відмінно.