Із 2019 року кафедра журналістики та філології СумДУ – учасник міжнародного грантового проєкту «DESTIN – Журналістська освіта задля демократії в Україні: розвиток стандартів, доброчесності й професіоналізму», фінансованого Erasmus+.

Проєкт має на меті узгодити навчальні програми з журналістики в Україні з Європейською рамкою кваліфікацій (EQF), зокрема європейськими стандартами доброчесності та професіоналізму, покращити зв’язки між студентами й медіаіндустрією. Ідеться про переформатування дисциплін таким чином, щоб кожна робила свій внесок у розвиток чітко визначених професійних компетенцій сучасного журналіста. Разом із тим учасники об’єднають зусилля, щоб підвищити медійну грамотність суспільства, у якому працюватимуть випускники-журналісти.

Також передбачається поповнення матеріально-технічної бази університетів-учасників DESTIN комп’ютерами, мікрофонами та іншою технікою, потрібною для підготовки журналістів.

Окрім СумДУ, над проєктом працюють ще дев’ять українських та п’ять зарубіжних університетів (з Австрії, Ірландії, Польщі, Швеції), а також медійні та громадські організації – Українська асоціація студентів, Громадське Радіо (Україна), Мережа етичної журналістики (Великобританія), Європейська тренінгова асоціація журналістів (Бельгія), Світова університетська служба (Австрія). Координує роботу британський університет Бат Спа.

Представники кафедри журналістики та філології регулярно беруть участь в ознайомчих поїздках за кордон для обміну досвідом, обговорення важливих питань проєкту, а в проміжках працюють над зміною структури й змісту навчальних програм, узгодженням й оформленням документації, щоб із вересня 2020 року «запустити» оновлені бакалаврський і магістерський курси.

У лютому завідувач кафедри журналістики та філології, доктор філологічних наук, професор Олена Ткаченко та начальник відділу міжнародних зв’язків СумДУ Костянтин Кириченко взяли участь у перших засіданнях робочої групи проєкту Destin, які проходили в місті Бат (Великобританія). Тоді учасники розподілили між собою робочі пакети, визначили стратегію.

Представники кафедри журналістики та філології 14 лютого зустрілися в СумДУ з директором Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Володимиром Різуном, координатором проєкту в Україні, щоб обговорити план роботи.

У травні учасники провели зустрічі в Києві. Тодішній координатор проєкту, професор Університету Бат Спа Пол Хайленд розповів про принципи студентоцентрованого навчання, способи узгодження очікуваних навчальних результатів студентів із програмами курсів, оцінювання результатів. Подальша робота була присвячена презентації європейського досвіду розробки навчальних планів. Із ним учасників проєкту ознайомили викладачі Інституту мистецтв, дизайну й технологій (м. Дублін) Девід Квін та Ронан О’Мюртіле. Зокрема ментори програми говорили про зміст навчальних предметів, кредити, які на них виділяються, навантаження, принципи укладання планів, як ці принципи працюють на практиці в їхньому навчальному закладі. Особливу увагу європейські колеги приділили такому аспекту, як урахування під час укладання програм думок студентів та роботодавців.

Практичний же досвід підготовки студентів-журналістів учасники проєкту переймали восени, коли здійснили робочі поїздки до Університету Ліннея (Швеція) та Університету Адама Міцкевича (Польща). Викладачі українських університетів побачили в дії європейські принципи навчання журналістів, поспілкувалися з адміністрацією, викладачами, студентами, відвідали редакції місцевих медіа. 

Також Девід Квін із Дублінського Інституту мистецтв, дизайну й технологій на початку грудня 2019 року провів для представників українських університетів у Києві «Тренінг для тренерів», де розповів про інструменти розробки навчальних та робочих програм.

Зараз кафедра журналістики та філології СумДУ готується до зустрічі в березні колег з ЄС, які мають оцінити якість навчальних програм, обговорити з викладачами та студентами низку важливих питань, які стосуватимуться реалізації проєкту.

Як навчають на журналістів у Швеції? Пізнавальна подорож у межах проєкту DESTIN

Викладачі кафедри вивчали досвід журналістської освіти в польському університеті

Обговорювали європейські стандарти підготовки студентів-журналістів

СумДУ навчатиме студентів-журналістів за програмами європейського зразка 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

корпус "Г", поверх 7, (кiмната Г 712)

E-mail: [email protected]

Телефон: +38 0542 335273

Web: http://ifsk.sumdu.edu.ua

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту факультету іноземної філології та соціальних комунікацій посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.