16 грудня 2021

Студенти та викладачі факультету ІФСК СумДУ одні з найактивніших глядачів Вісімнадцятого Мандрівного фестивалю документального кіно, що нині триває в Сумській області.

Під час демонстрації першої хвилі, вони, зокрема, переглянули стрічки «Колумбійська родина» (режисер Таня Воль Сьоренсен), «Малий Самді» (режисер Палома Сермон-Дай), «Невидимі» (режисер Майя Мартіняк), «А ночі вже більше не буде» (режисер Елеонор Вебер).

Нещодавно відбувся показ другої хвилі документальних фільмів. Майбутні перекладачі та журналісти разом із доцентом кафедри журналістики та філології Іриною Жиленко, координаторкою фестивалю в Сумській області Юлією Тарасенко-Баландіною та представниками суспільно-правових організацій обговорили в режимі онлайн різні аспекти, яких торкалися представлені фільми. Цього разу вони аналізували кінострічки «Щось прекрасне лишилося позаду» (Данія, США, 2020, реж. Катріне Філп), «Пранкнули» (Франція, 2018, реж. Жоффруа Шандуті), «Мій інший син» (Аргентина, 2019, реж. Ґуставо Алонсо), «Син вулиць» (Палестина, 2020, реж. Могаммед Алмуґанні), «Кур’єри, а не герої» (Італія, 2020, реж. Давіде Рапп, Іпполіто Пестелліні Лапареллі).

– Хотілося б подякувати Docudays UA за прекрасну можливість стати чимось більшим, ніж просто глядачем фільму, – підсумувала студентка Валентина Ребенок.