25 жовтня 2019

Старший викладач кафедри германської філології факультету ІФСК СумДУ, директор Центру українсько-польської співпраці Ірина Ущаповська взяла участь у ХХІ засіданні Консорціуму українських університетів та  Варшавського університету.

Засідання проходило на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка. Засідання Консорціуму збіглося зі святкуванням 100-річчя з часу заснування цього навчального закладу. Учасниками стали керівники та представники 12 закладів освіти з України, Генеральний Консул Республіки Польща Дамян Цярціньскі, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, почесний професор НАУКМА, почесний доктор Острозької академії Ян Маліцький.

Під час заходу розглядалися питання участі університетів, членів Консорціуму, в програмі академічних обмінів PROM-2, діючих стипендій та шкіл при Студіумі Східної Європи, стипендіальної програми імені Івана Виговського тощо.

Ірина Ущаповська розповіла про плани створення осередку зустрічей українсько-польської молоді на базі Сумського державного університету задля вивчення культурно-історичної спадщини, проведення археологічних розвідок, розвитку зеленого туризму, створення бренду регіону тощо. Також розглядалося питання роботи сайту Консорціуму, розробленого спеціалістами СумДУ.

Участь представників факультету ІФСК СумДУ планується і в засідання Консорціуму, що відбудеться весною 2020 р. у  Варшавському університеті.

Діана Мовчан, доцент кафедри ГФ.