НІМЕЧЧИНА

Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним науковцям провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Існують можливості підтримки для різних кваліфікаційних та кар´єрних етапів. Метою цієї програми є, зокрема, підтримка коротких наукових стажувань для обміну досвідом та встановлення зв’язків з колегами з фаху.

Терміни подання документів: (орієнтовно) 15 листопада та 31 травня.

Джерело: Наукові стажування для викладачів ЗВО та науковців

 

Наукові стипендії DAAD

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Основною метою цієї програми є підтримка 1-6-місячних (короткі стипендії) та 7-10-місячних (річні стипендії) наукових проектів в рамках написання дисертацій. На момент подання заяви має минути, як правило, не більше 6 років після складання випускних іспитів. Якщо ви вже захистили дисертацію, з моменту захисту має минути не більше 4 років. В аспірантів має минути не більше 3 років від початку навчання в аспірантурі.

Терміни подання документів: (орієнтовно) 15 листопада.

Джерела:

Наукові стипендії - короткі стипендії

Наукові стипендії - річні стипендії

Наукові стипендії - повна аспірантура у Німеччині

Наукові стипендії - аспірантура з подвійним науковим керівництвом

Навчальний фонд Палати депутатів надає підтримку випускникам ЗВО та молодим науковцям усіх спеціальностей, які хочуть скористатися Берлінськими науково-дослідними установами для проведення свого дослідження. Критеріями призначення стипендіатів є, передусім, фахова кваліфікація, а також громадська активність бажаючих отримати стипендію. Щорічно виділяються близько 15 стипендій строком на 10 місяців у розмірі щомісячно 1080 євро для випускників та аспірантів і 1610 євро для науковців зі ступенем.

Терміни подання документів: 15 грудня щороку. Початок програми – жовтень наступного року.

Джерело: Стипендії Навчального фонду Палати депутатів Берліна

Метою програми є підтримка спільних наукових робіт і студентського обміну між Баварією та Східною Європою. Стипендія слугує для фінансування післядипломного навчання, наукового перебування та аспірантури у державних ЗВО Баварії. Надається на один рік, але може бути продовжена максимально двічі (разом на три роки).

Терміни подання документів: 1 грудня щороку.

Джерело: Програма річних стипендій BAYHOST

Фонд надає стипендії молодим науковцям на проведення досліджень у ВНЗ та некомерційних організаціях на території Німеччини. Фонд заохочує двостороннє наукове співробітництво із залученням німецьких та закордонних університетів. Стипендія охоплює цілу низку гуманітарних, соціальних і природничих наук, серед яких: історія, лінгвістика, філософія, економіка, соціологія, політологія, міжнародні відносини, медицина та ін. Стипендія надається терміном на один рік.

Терміни подання документів: протягом року

Джерело: Стипендії Фонду імені Фріца Тіссена

Фонд ім. Роберта Боша у співпраці з Літературним колоквіумом Берліна підтримує авторів у проведенні ними досліджень з метою німецькомовних публікацій, в яких долаються кордони і тематично висвітлюються для широкої публіки країни Центральної, Східної і Південної Європи чи Північної Африки. Публікації мають спонукати до дискусій, сприяти діалогу і взаєморозумінню і можуть поширюватися на різні тематичні галузі, країни й історичні епохи. Бажаними є літературна і есейна проза, альбоми з фототекстами, дитячі й молодіжні книжки, а також інші форми, наприклад, сценарії та доробки для радіоефіру. Крім того, учасники програми «Долаючи кордони» можуть презентувати свої твори під час громадських заходів. Для проведення таких заходів Фонд ім. Роберта Боша виділяє кошти. Зацікавлені інституції можуть подати заявки на отримання фінансової підтримки на заходи програми «Долаючи кордони».

Терміни подання документів: щорічно 30 квітня і 31 жовтня (дата поштового штампу).

Джерело: Стипендіальна програма «Долаючи кордони» («Grenzgänger») на сайті посольства ФРН в Україні та www.bosch-stiftung.de/grenzgaenger

Фонд Конрада Аденауера надає стипендії для навчання на магістратурі та докторантурі в Німеччині. Фонд Конрада Аденауера надає підтримку для навчання іноземців у вищих навчальних закладах Федеративної Республіки Німеччина. Завдяки такому сприянню молоді науковці мають можливість здобути диплом вищого навчального закладу ФРН або ступінь доктора наук і поглибити свої фахові знання. Таким чином, ФКА хоче зробити внесок у підвищення кваліфікації молодих науковців, очікуючи, що стипендіанти зможуть взяти на себе відповідальність за розвиток держави та суспільства, зокрема, у науці та економіці, політиці та публічному управлінні, мас-медіа та культурі, а також через роботу з міжнародними організаціями.

Терміни подання документів: орієнтовно кінець липня (уточнити за поточною об’явою).

Джерело: Стипендії Фонду Конрада Аденауера

Кожного року Goethe-Institut у Києві пропонує широку програму стипендій для викладачів німецької мови. Програма охоплює семінари з методики викладання, а також мовну підготовку в Німеччині. Семінари проходять у цікавих і мальовничих містах. До кожного семінару передбачена культурна програма. Надається багато можливостей для мовної практики, знайомства з німецькою культурою, а також для налагодження контактів та дружніх стосунків з учасниками з інших країн.

Терміни подання документів: 15 жовтня щороку.

Джерело: Програми підвищення кваліфікації Goethe Institut

 

ПОЛЬЩА

Щороку Польсько-Американський Фонд Свободи і Фонд Освіта для Демократії оголошують відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі, Росії, а також Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану на отримання стипендій.

Програма адресована молодим лідерам, що здобули вищу освіту, які зацікавлені у розвитку демократії, економіки і громадянського суспільства у своїх країнах та в регіоні. Реалізація програми відбувається в рамках двосеместрового навчання у вищих навчальних закладах Польщі та 2-4 тижневих професійних стажувань у державних або приватних установах і організаціях.

Спеціальності (за напрямками факультету ІФСК): суспільні науки (соціальна психологія, соціологія); політологія і міжнародні відносини; політика розвитку та гуманітарна допомога; адміністрація / менеджмент (бізнес, НУО, культура, охорона навколишнього середовища, охорона здоров'я, освіта); державне управління (органи державної влади і самоврядування). Перспективні кандидати: викладачі ЗВО та журналісти.

Терміни подання документів: орієнтовно 1 березня (у відповідності до щорічного оголошення).

Джерело: Стипендії імені Лейна Кіркланда

Програма надає можливість представникам різних професійних груп країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії пізнання сьогоднішньої Польщі. У рамках короткотермінових ознайомлювальних поїздок (study tours) представники урядової адміністрації, місцевих самоврядувань, працівники центральних державних установ, лідери неурядових організацій мають можливість ознайомитися з польськими досягнення в сфері демократичних і вільноринкових перетворень, будування правової держави та досвіду «польського шляху» до членства в Європейському союзі. До участі у ознайомлювальних поїздках, а також в семінарах та конференціях, запрошуються професіонали, що працюють в таких галузях як державне управління, право та корупція в суспільному житті, економіка та розвиток підприємництва, фінансові установи, землеробство, екологія, освіта, соціальний догляд, неурядові організації, медіа. Набір учасників груп ознайомлювальних візитів проводиться у співпраці з партнерськими установами та організаціями з країн-отримувачів. Польщу щорічно відвідує понад 300 професіоналів.

Терміни подання документів: уточнювати на сайті програми.

Джерело: Study Tours to Poland – навчальні візити професіоналів

Thesaurus Poloniae – тримісячна стипендіальна програма Міністра культури і національної спадщини Польщі, реалізована Міжнародним центром культури в Кракові. Програма адресована іноземним науковцям, які проводять дослідження в сфері культури, історії і багатокультурного спадку Польщі та Центральної Європи. До участі в програмі запрошуються дослідники культурної та історичної спадщини, пам’яток, історії, соціології етнографії, антропології, філології тощо. Програма реалізовується в двох категоріях: ProgramSenior – для професорів та викладачів академічних з науковим ступенем доктора чи кандидата наук; ProgramJunior – для аспірантів (майбутніх докторів філософії). Міжнародний центр культури пропонує стипендіатам можливість користування науковими приміщеннями, архівами, бібліотеками, навчальними та дослідницькими програмами, якими керують краківські наукові і культурні установи. Кожного року проходить два тури набору в рамках стипендійної програми: перший тур розпочинається у листопаді – грудні і триває орієнтовно 6 тижнів.

Терміни подання документів:

І тур: ~ 01.11.-15.12. – 31.12.-15.02

ІІ тур: ~ 01.05.-15.06. – 30.06.-15.07

Джерело: Thesaurus Poloniae

Програма для молодих науковців із Східної Європи, країн Середньої Азії та Кавказу, а також Росії, які мають вищу освіту (ступінь бакалавра або магістра) передусім у таких галузях: міжнародні стосунки, історія, політологія, журналістика, соціологія, суспільна психологія, етнологія, мистецтвознавство, адміністрація і менеджмент, право та споріднені напрями. Кандидати мусять мати вищу освіту із гуманітарних напрямків, мати вік до 35 років та знати польську мову.

Терміни подання документів: до 1 березня.

Джерело: Стипендіальна програма Уряду РП для молодих науковців

Мінімальний період стажування становить 1 місяць, максимальний – 10 місяців. Стажування – здебільшого Ваша індивідуальна праця над вибраним науковим проектом. Зазвичай це якась частина Вашої наукової роботи (магістерської, дисертації, докторської), над якою Ви працюєте в Україні. Реалізація проекту відбувається під контролем наукового керівника, прикріпленого до Вас у Варшаві. Наприкінці стипендії потрібно написати звіт про результати праці. Розмір стипендії: 1350 PLN на місяць. Житло, харчування, страхування стипендіат оплачує сам. Для кого стипендія: для усіх, хто активно займається наукою та співпрацює у своїй країні з якоюсь освітньою інституцією. Стипендія розрахована більше на гуманітаріїв, проте ті, хто займаються точними науками, можуть також складати заявки, але лише за умови, що їх дослідження матиме міждисциплінарний характер. Можна зголошувати як індивідуальні, так і групові проекти.

Терміни подання документів: протягом усього року; найближчий дедлайн: 30 січня (для початку стажувань після 1 березня).

Джерело: Стипендія факультету «Artes Liberales»

 

Стипендія першого міністра закордонних справ Польщі незалежної Польщі для кандидатів з Центральної Європи, Балкан, Балтії, Східної Європи, Росії, Центральної Азії та Кавказу. Стипендія надає можливість проходження стажування з таких дисциплін як: правознавство, політологія та сучасна історія. Мета полягає у сприянні демократії, прав людини і верховенства закону. Стипендія призначена для осіб, які мають вищу освіту або мають значні наукові досягнення, для осіб, які показують високі досягнення на благо суспільства. Реалізатором стипендії є Студіум Східньої Европи Варшавського Університету.

Терміни подання документів: протягом усього року; найближчий дедлайн: 30 січня (для початку стажувань після 1 березня).

Джерело: Стипендія ім. К. Скубішевського

Міжнародний Вишеградський Фонд запрошує магістрів та молодих науковців взяти участь у стипендіальній програмі. Стипендія покриває навчання/науковий проект у академічних установах країн, які входять до Вишеградської четвірки (Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина).

Тривалість навчання – від 1 до 4 семестрів. Протягом усього стипендіального періоду стипендіат програми отримає можливість працювати в університеті чи науковому центрі над дослідницьким проектом будь-якої тематики.

Вишеградська стипендіальна програма спрямована на підтримку молодих науковців віком до 35 років з Албанії, Білорусі, Боснії та Герцоговини, Хорватії, Грузії, Македонії, Молдови, Чорногорії, Росії, Сербії та України, які планують навчатись або проводити дослідження в одному з університетів країн Вишеградської четвірки (In-Coming Scholarship). Розмір стипендії, яка виплачуватиметься стипендіатові, становитиме 2,500 €/за семестр і 1,500 €/за семестр отримає університет, у якому навчатиметься стипендіат. Програма не передбачає отримання ступеня.

Терміни подання документів: до 31 січня.

Джерело: http://www.visegradfund.org/

США

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту. Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни

Терміни подання документів: до 15 жовтня щороку.

Джерело: Fulbright Scholar Program

Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО). Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Терміни подання документів: 1 листопада щороку.

Джерело: Fulbright Research and Development Program

Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти, через запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проектів й академічних обмінів. Відбором кандидатів на участь у Програмі займається американська сторона відповідно до заявки американського вишу.

Терміни подання документів: уточнювати на сайті.

Джерело: Fulbright Scholar-in-Residence Program

Програма ім. Гамфрі пропонує стажування у США, без отримання ступеню, яке включає академічну програму та професійне стажування фахівців, які знаходяться на середньому етапі професійної кар'єри, у певних галузях для громадян України та інших країн світу. Програма пропонує можливості для професійного розвитку завдяки вивченню вибраних навчальних дисциплін в університеті під час академічної програми (тривалість – 9 місяців), участі у конференціях, спілкуванню у професійних мережах, та набуттю практичного досвіду під час обов’язкового стажування (тривалість – 3 місяці).

Терміни подання документів: (орієнтовно) кінець червня.

Джерело: https://bit.ly/2C0ki5O

ФІНЛЯНДІЯ

Центр CIMO надає стипендії молодим дослідникам (особам, які мають ступені рівня магістра або вище) для подальшого підвищення рівня освіти та проведення наукових досліджень в університетах Фінляндії. Умови відбору кандидатів, процедури подачі заявок, терміни і форми заяв різняться в залежності від типу програми. Слід враховувати, що в Фінляндії програми отримання ступеня магістра не вважаються програмами післявузівської освіти.

Терміни подання документів: публікуються на сайті CIMO (заяви приймаються щонайменше за 5 місяців до початку запланованої програми).

Джерело: https://bit.ly/2Pwjm11

Фінський уряд надає стипендії на період від 3 до 9 місяців для навчання в аспірантурі та для проведення дослідницької та навчальної роботи у вищих освітніх закладах та державних дослідницьких інститутах Фінляндії. Програма відкрита для науковців усіх галузей. До подачі документів апліканту необхідно мати ступінь магістра або вище, встановити контакт з закладом Фінляндії, який погодиться прийняти претендента, а також отримати запрошення від академічного керівника в Фінляндії (у запрошенні повинен бути вказаний план навчання).

Терміни подання документів: середина лютого щороку (для 2017: 15.02.2017).

Джерело: https://bit.ly/2N3Ioms

ШВЕЙЦАРІЯ

Уряд Швейцарії виділяє гранти для молодих науковців, які бажають здійснювати наукові дослідження в наукових та освітніх установах Швейцарії. Спеціальності: всі спеціальності. Рівень: аспірантура, проведення досліджень. Розмір гранту: покриття витрат на проживання, медичне страхування, переліт, щомісячна стипендія.

Терміни подання документів: грудень щороку.

Джерело: https://bit.ly/34kMcpA

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

корпус "Г", поверх 7, (кiмната Г 712)

E-mail: [email protected]

Телефон: +38 0542 335273

Web: http://ifsk.sumdu.edu.ua

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту факультету іноземної філології та соціальних комунікацій посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.