The Image of the National Hero in the Ukrainian Folklore and the Folklore of the Muslim Countries in the Context of its Perception of the Students from the Middle East / MUSLIM EAST IN SLAVIC LITERATURES AND CULTURES. ­­– Białystok: Polish Historical Society / Polskie Towarzystwo Historyczne & Authors, 2019. – 330 с. (С. 239-249)

Колективна монографія присвячена проблемам формування літературних образів у східнослов’янських, південнослов’янських літературах та літературах мусульманських країн. Вивчається становлення та розвиток польсько-боснійських культурних та літературних зв’язків, взаємопроникнення мусульманського та слов’янського світів. Аналізується український фольклор (народні думи), народнопісенні твори Йорданії, Палестини, Туреччини, татарський фольклор (неканонічні мотиви, замовляння, заклинання, казки, легенди) та усна народна творчість інших країн Близького Сходу. Розглядаються питання історії, культури мусульман, ісламу, публіцистичної та видавничої діяльності татар у Польщі, Білорусії, Литві, Україні від XIV століття і до нашого часу.

Розраховано на вчених-словеснознавців, викладачів-гуманітаріїв, студентів університетів, усіх, хто цікавиться проблемами міжкультурних зв’язків, духовности, поетики, естетики літературних творів.

Видання вийшло за фінансової підтримки Міського Управління м. Білосток під керівництвом маршала Підляського воєводства та мера Білостока. Рецензенти: Івона Анна Ндяй (професор Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині, Польща) і Петар Буняк (професор Белградського університету, Сербія).

Режим доступу до ресурсу.