Українські народні думи: особливості  національного  характеру і типологія  героя: монографія / М.М. Набок. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2014. – 220 с.

У монографії на багатому фактичному матеріалі висвітлено питання жанрової природи, типології героїв та особливості поетики українських народних дум. З’ясовано джерела, національну своєрідність характеру епічного героя, своєрідність композиції та засоби образотворення думового епосу.

Для студентів філологічних спеціальностей, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів, учителів та учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв та коледжів, членів МАН України, усіх, хто цікавиться українською усною народною поетичною творчістю.