«Відродження розпочинається із гласності…» (Медична преса Наддніпрянської України середини ХІХ – початку ХХ ст.) : монографія. – Дніпропетровськ : Середняк Т. К., 2015. – 360 с.

У монографії визначаються основні закономірності формування на інформаційному ринку Наддніпрянської України другої половини ХІХ –перших десятиліть ХХ ст. спеціалізованої медичної преси, виявляються основні тенденції й закономірності її структуризації та функціонування. На основі широкого корпусу періодичних і продовжуваних видань газетного та журнального типів проведено типологічний аналіз та визначено їх соціокомунікативні параметри; уведено до наукового обігу редакторську, видавничо-організаційну та журналістську діяльність учених-медиків і лікарів-практиків; схарактеризовано тематично-змістовий і функціональний аспекти медичної преси.

Для журналістикознавців, істориків, медичних працівників, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться становленням і розвитком соціальної комунікації в Україні.

Режим доступу до ресурсу.