Psychology and pedagogy as sciences for the development of the cultural potential of modern society : Scientific monograph. Riga, Latvia : “Baltija Publishing”, 2022. 496 p.

Стаття у колективній монографії:

Implementation of structural components of complex testing technology of students’ independent cognitive and creative activity in teaching humanities. Psychology and pedagogy as sciences for the development of the cultural potential of modern society. Scientific monograph. Riga, Latvia : “Baltija Publishing”, 2022. Pp. 338-364. DOI: https://doi.org/10.30525/978-9934-26-198-5-14

У статті колективної монографії розглядається реалізація структурних компонентів технології комплексного тестування самостійної пізнавально-творчої діяльності студентів у навчанні гуманітарних дисциплін.

На сьогодні Україна потребує підготовки фахівців, здатних творчо мислити, самостійно здобувати й трансформувати нову інформацію, на цій основі створювати нові знання і суспільно корисні інноваційні продукти. Сучасний студент має бути не тільки об’єктом педагогічного впливу, але й повноправним суб’єктом освітньої діяльності, наділеним навичками самостійного цілепокладання, самоорганізації та самоконтролю, таким, що володіє науковими методами і прийомами пізнання, здатним самостійно знаходити та творчо осмислювати інформацію, створювати власний освітній продукт і, як результат, творчо самореалізовуватися. Визнання самостійної пізнавально-творчої діяльності (СПТД) провідним засобом підвищення якості сучасної вищої освіти, джерелом розвитку професійно-творчих здібностей студентів, ставить питання не лише про зміну підходів викладачів до її організації, але й потребує удосконалення існуючих та створення нових, більш ефективних та об’єктивних, методів діагностики її перебігу й результату, адже успіх СПТД студентів неможливий без ретельного його оснащення діагностичним інструментарієм для установлення причин успіхів та недоліків. Важливе місце у сучасній освіті займає технологічний підхід до навчання, що передбачає точне інструментальне управління навчальним процесом і гарантоване досягнення поставлених навчальних цілей.

Режим доступу до ресурсу.