Центр українсько-польської співпраці «Sloboda» є структурним підрозділом кафедри германської філології. Створений у березні 2019 року в рамках Консорціуму Варшавського та українських університетів.

Консорціум заснований 12 квітня 2006 року з ініціативи Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету (пол. Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego). Мета діяльності – співпраця між Варшавським університетом та українськими, обмін досвідом у рамках академічної мобільності наукових працівників і студентів, реалізація спільних проєктів, сприяння розвитку наукових досліджень у регіоні Східної і Центральної Європи.

Участь у Консорціумі дає такі можливості: здійснення академічної мобільності; участь у стипендіальних програмах Східних літній та зимовій шкіл; обмін лекторами (visiting lecturers), проведення симпозіумів, конференцій; налагодження молодіжного обміну.

До Консорціуму входять 15 університетів:

• Варшавський університет
  • Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка
  • Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича
  • Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника
  • Кам’янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка
  • Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
  • Національний університет «Острозька академія»
  • Житомирський державний університет імені І. Франка
  • Рівненський державний гуманітарний університет
  • Український католицький університет
  • Національний університет «Києво-Могилянська академія»
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
  • Сумський державний університет
  • Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
  • Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського.

Офіційно Сумський державний університет увійшов до складу Консорціуму 23–24 квітня 2014 р.

Основні завдання діяльності Центру українсько-польської співпраці «Sloboda»:

• входження до Східних студій Варшавського університету з метою підтримки та розвитку історичних, культурних та лінгвістичних досліджень у регіоні;
  • організація та проведення курсів польської мови;
  • проведення спільних українсько-польських досліджень із питань безпеки та гібридної війни, а також спільних історичних, культурних та лінгвістичних досліджень;
  • організація та проведення спільних міжнародних конференцій, вебінарів тощо;
  • співробітництво у галузі перекладознавства та видавничої діяльності;
  • виконання соціально-суспільної місії для підтримки культурної та історичної спадщини;
  • налагодження та підтримка мобільності студентів у рамках Консорціуму.

Адреса офіційного сайту Консорціуму: http://wuuuc.sumdu.edu.ua/index.php/ua/