TPL_SUMDU_NEWS_INFO_DATE_TITLE
14 грудня 2020
TPL_SUMDU_NEWS_INFO_HITS_TITLE
TPL_SUMDU_NEWS_INFO_SOCIAL_LINKS_TITLE

Кафедра журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ продовжує реалізацію міжнародного проєкту ЄС ЕРАЗМУС+ «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розвиток стандартів, доброчесності й професіоналізму» DESTIN.

Другий рік роботи приніс як нові вагомі результати, так і значний досвід. Найперше він характеризується трьома значимими підсумками: оновлено освітні програми спеціальності 061 Журналістика освітніх ступенів бакалавр і магістр відповідно до вимог Національної та Європейської рамок кваліфікацій, європейських стандартів доброчесності й професіоналізму; проведено набір студентів, які навчатимуться за оновленими програмами; здійснена експертиза оновлених освітніх програм міжнародною експертною групою; проведена підготовча робота з розроблення курсів із медіаграмотності.

У середині березня міжнародна команда експертів оцінювала оновлені навчальні програми, розроблені викладачами кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ. До експертної групи увійшли Президент EJTA (European Journalism Training Association), викладач Віндесгеймського університету (Нідерланди) Ніко Дрок, експерт із якості освіти World University Service (Австрія) Марк Шварцлі, представниця Громадського радіо Ірина Кондратенко та представник Української асоціації студентів Костянтин Ковалішин. Зокрема експерти провели низку закритих зустрічей із викладачами, студентами, випускниками й роботодавцями, ознайомилися з матеріально-технічним забезпеченням спеціальності. Звіт, підготовлений за результатами рецензування, містив високу оцінку.

Ваговитим у реалізації проєкту DESTIN видавсь і травень. Зокрема 21 числа успішно пройшла онлайн-зустріч із представниками британської громадської організації Мережа етичної журналістики (Ethical Journalism Network) Данікою Ілік та Ханною Сторм щодо налагодження співпраці в межах грантового проєкту DESTIN у розробці освітніх онлайн-курсів із медіаграмотності для широкої громадськості. Представники Мережі етичної журналістики надали матеріали, які можуть бути використані для розроблення освітніх курсів.

Ще одна знакова відмітина – 26 листопада. Того дня в рамках проєкту відбулася координаційна онлайн-нарада, під час якої обговорювались актуальні питання щодо  робочого пакету з підготовки просвітницьких курсів із медіаграмотності для студентів, які не вивчають журналістику, а також учнів середніх шкіл та вчителів.

Про особливості підготовчого етапу реалізації програми розповіла завідувач кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Олена Ткаченко:

– Ми маємо значний досвід у роботі зі школярами та студентами щодо формування навичок критичного сприйняття медіареальності,  співпрацювали у цьому проблемному полі з національними та міжнародними громадськими організаціями й донорами. Для підготовки програми провели значну роботу: обговорювали методичні й технічні специфікації майбутніх курсів із міжнародними організаціями та викладачами українських ЗВО, спілкувалися із координаторами проекту від університету Бат Спа (Англія).

Окрім представників факультету ІФСК СумДУ над проєктом працюють ще дев’ять українських та п’ять зарубіжних університетів (з Австрії, Ірландії, Польщі, Швеції), а також медійні та громадські організації – Українська асоціація студентів, Громадське Радіо (Україна), Мережа етичної журналістики (Великобританія), Європейська тренінгова асоціація журналістів (Бельгія), Світова університетська служба (Австрія). Координує роботу британський університет Бат Спа.

Тестування заплановано на лютий 2021. Після коригування методики й технічних специфікацій українські університети підготують 20 курсів, які об’єднаються в одну просвітницьку програму. Планується, що програма почне діяти з травня 2021 року.

– Освітні курси будуть безкоштовними, їх учасниками можуть стати всі охочі: студенти, школярі, учителі, широка громадськість, – зазначила заступник завідувача кафедри Ольга Сидоренко. – Проєктом передбачено, що курси оновлюватимуться та працюватимуть упродовж трьох років після закінчення гранту.

Реалізація проєкту ЄС ЕРАЗМУС+ «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» («Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм») кафедрою журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ продовжується.

Карина Панікар, студентка групи ЖТ-81