У Сумському державному університеті відбувся підсумковий форум проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Сумській області», який реалізує команда науковців кафедри психології, політології та соціокультурних технологій факультету ІФСК СумДУ.
Мета проєкту – створити в громадах мережу експертів через офлайн-навчання і зміцнити спроможність місцевих психологів та інших фахівців соціальної роботи, освіти, молодіжних працівників у наданні психологічної допомоги. Проєкт охопив вісім територіальних громадах Сумської області, тривав він вісім місяців і реалізовувався у два етапи.
Участь у реалізації проєкту в ролі психологів взяли викладачі кафедри ППСТ Крістіна САХНО, Анна ГУНБІНА, Даяна ТАРАСЮК, Світлана ПІВЕНЬ. Вони надають менторську підтримку фасилітаторам у восьми територіальних громадах та проводять супервізії. Усього в межах проєкту працює 55 фасилітаторів із числа молодіжних лідерів, психологів, фахівців соціальних служб і педагогів. Робота фасилітаторів спрямована на підтримку місцевого населення у громадах, зокрема вразливих груп. До проєкту долучені партнери із числа роботодавців кафедри, а також студенти та аспіранти. Вони проводять групи самодопомоги для батьків та опікунів, молоді та безробітних; надаються психосоціальну підтримку, консультації тощо.
У підсумковому формі взяли участь фасилітатори із 8 громад (Сумська, Конотопська, Глухівська, Шосткинська, Тростянецька, Роменська, Охтирська, Лебединська), партнери – СумДУ, Центр зайнятості, Центр «Берегиня», студенти.
Присутня на форумі спеціалістка із супроводу програми ПЗПСП МОМ Джулі МАЙЕР відзначила чудову роботу організації. Зазначила:
– У Сумах завершено другу фазу проєкту, і ми раді бути свідками такої різноманітної програми емоційної підтримки, яку було впроваджено у Сумській області. Ми бачимо, що місцева команда налаштована на надання такої необхідної емоційної підтримки навіть у складних обставинах, і ми готові надалі підтримувати такі ініціативи.
Координаторка проєкту, завідувачка кафедри психології, політології та соціокультурних технологій факультету ІФСК СумДУ Андріана КОСТЕНКО підкреслила, що подібні проєкти – це передусім реалізація третьої місії Університету – служіння громаді.
– Ми як викладачі займаємо активну громадську позицію, і тим самим показуємо приклад студентам, як можна бути корисним своїй громаді у часи війни. До реалізації проєкту долучені наші викладачі, студенти та партнери. У такий спосіб ми підсилюємо одне одного і максимально допомагаємо Сумщині. Також ми долучаємо студентів у ролі волонтерів. Студенти на практиці бачать як організовані громадські організації, яким чином плануються на реалізуються проєкти та отримують перший досвід надання психосоціальної підтримки, – підсумувала Андріана КОСТЕНКО.
Наразі планується наступний етап проєкту, що триватиме пів року.