24 червня 2024

Знайти квітку папороті, заплести вінок або зазирнути до ворожки – усе  можливо на святі Івана Купала, організованому студентським самоврядуванням факультету ІФСК СумДУ.

Тематична вечірка розпочалася із традиційного атрибуту свята – багаття. Організатори підготували для гостей не лише легенди, а й невелике символічне вогнище. Після запального початку на учасників чекало полювання на цвіт папороті – квест «У пошуках квітки папороті». Можливо, уміння розмовляти з природою та інші стародавні знання переможці й не здобули, але яскраві емоції отримали. На цьому розваги не закінчилися. Після квесту на гостей чекали майстер-клас із плетіння віночків, ворожіння та веселі ігри. На останок усі присутні змогли насолодитися народними піснями.

– Вечір на свято Івана Купала пройшов на славу! Були дуже цікаві ігри, розваги та квест. Головне, що таким заходом ми відроджуємо наші українські традиції, і це дуже похвально. Наша культура багата і молодь має знати, які бувають вечорниці! – поділилася враженнями студентка-психологиня Марія ШАХОВА.

Про історію підготовки свята розповіла заступниця студдеканки з культурно-масової роботи Єлизавета ШУЛЬГІНА:

– Купальські вечори стали моїм першим заходом на новій посаді. Коли писала сценарій, було складно зібрати всі ідеї докупи. Було багато переживань щодо всього. Але свято вийшло достойним, і усі отримали неймовірну кількість позитивних емоцій. Найцікавішим було читати легенди на Івана Купала, саме вони надихнули на створення чогось етнічного. Я намагалася переплести усі активності з реальними традиціями та обрядами, щоб студенти повністю занурились в історію наших предків. Я впевнена, що в нас ще буде багато неймовірних заходів, тож, чекаємо кожного!

Частина коштів, зібраних на заході, була передана на потреби Збройних Сил України.

#найкращий_факультет_галактики вітає усіх зі святами та закликає разом відроджувати та поширювати українські традиції!

Юлія Колодич, студентка групи ЖТ-31

Сумський державний унiверситет,