Факультет іноземної філології та соціальних комунікацій та кожний її структурний підрозділ спрямовують свої зусилля на розширення спектру та поглиблення міжнародних контактів, підвищення авторитету освіти і науки у європейському та світовому вимірах, сприяють підвищенню рівня кваліфікації викладачів та рівня якості освіти. Усі ці ініціативи відбуваються шляхом координації науково-педагогічної діяльності із відповідними інституціями за кордоном.

Кафедра журналістики та філології

Німецька служба академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи. Служба постійно проводить інформування та консультації про систему вищої освіти у ФРН, про можливості навчання у ФРН та отримання стипендії, а також щороку здійснює організацію та проведення конкурсу на отримання стипендій DAAD. Зокрема аспіранти та студенти кафедри журналістики та філології у 2016 р. в рамках виконання загальноуніверситетського освітнього гранта здійснили групову поїздку до Німеччини (Studienreisen), під час якої мали змогу відвідати низку освітніх заходів при ВНЗ Німеччини, а також пройти стажування за фахом. Індивідуальні стажування за фахом продовжилися у 2017 р. в рамках участі аспірантки кафедри Бондаренко Ю. С. в Літній школі "Конфліктно-чутлива журналістика" (Лейпциг, Берлін) та 2018 р. в рамках участі в проекті Deutschland-akademie для викладачів німецької мови. 

Програма "Фонд розвитку українських ЗМІ" адмініструється Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Кошти фонду спрямовані на підтримку вільних і незалежних ЗМІ в Україні та допомогу українським журналістам, медіа-організаціям і недержавним організаціям, які працюють над проектами, пов’язаними з медіа. За підтримки програми у 2017-2018 рр. кафедра відкрила та налагодила роботу Центру медіа та інформаційної грамотності, метою створення якого є випрацювання освітньої медіаплатформи з інформаційної грамотності для північно-східних областей України (переважно Полтавська, Сумська, Чернігівська).

«ТЕМПУС» — це транс'європейська програма взаємообмінів між університетами (Trans-European Mobility Programme for University Studies, TEMPUS). За цією схемою співпраці між країнами ЄС і країнами-партнерами в галузі вищої освіти у 2012 – 2015 рр. кафедра журналістики та філології долучилася до виконання масштабного проекту 530599-TEMPUS-1-2012-1-DE-TEMPUS-JPCRCuQ «Крос-медіа та якісна журналістика» – Crossmedia und Qualitätsjournalismus. У рамках проекту студенти-журналісти вивчали досвід європейських мас-медіа, партнери-учасники взяли участь у Міжнародній медіа-конференції «Свобода через медіа» та Літній школі журналістики, а також у низці семінарів Teach-the-Teacher (TTT2&3, TTT5&6, TTT7&8). Крім того, завдяки участі в проекті кафедра журналістики та філології Сумського державного університету поповнила свою технічну базу новим сучасним обладнанням вартістю майже 300 тисяч гривень.

Заснована в 2014 р., академія є неприбутковою організацією, що прагне посилити професіоналізм сучасної журналітстики та пропагує свободу медіа в глобальних масштабах. Академія фокусується на наданні нових можливостей для досліджень та опублікування їхніх резкльтатів, що зокрема відкриваються в еру цифрових медіа. До основних напрямів їхньої діяльності належать організація міжнародних конференцій, програм обмінів та професійних тренінгів з різних тем. У тісній співпраці з ГО "Медіакомпас" та за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини вже вдруге 2018 р. на кафедрі відбулася "Літня школа блогерів та громадських журналістів", а також пройшла низка етапів школи "Train the Trainer|Тренінг для тренерів". 

Кафедра германської філології

Німецька служба академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи. За роки співпраці студенти та аспіранти-філологи неодноразово ставали стипендіатами DAAD та мали змогу поглибити свої знання з німецької та лінгвокраїнознавства під час мовних стажувань в Німеччині, а також в рамках численних заходів в Україні. Викладачі кафедри беруть активну участь у наукових та освітніх заходах національного рівня (конференції, семінари, форуми), що організовуються та проводяться за підтримки DAAD та у рамках членства викладачів в Асоціації українських германістів (АУГ) – національного та регіонального осередків Міжнародної асоціації викладачів німецької мови. У 2022-2024 рр. кафедра активно співпрацює в рамках реалізації масштабного проєкту з диджиталізації освітнього простору  “Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis”.

SumDU joined the largest EU project “Digital University – Open Ukrainian Initiative” https://news.sumdu.edu.ua/en/en-news/13337-sumdu-joined-the-largest-eu-project-digital-university-open-ukrainian-initiative.html

Гете-інститут — це німецька громадська організація, метою якої є популяризація німецької мови за кордоном та підтримка міжнародної культурної співпраці різних країн з Німеччиною. Разом з DAAD, OeAD та Посольством ФРН Гете-інститут активно співпрацює з Асоціацією українських германістів, членами якої є викладачі кафедри, та активно сприяє організації заходів щодо поширення та вивчення німецької мови в Україні. Викладачі кафедри германської філології щороку отримують індивідуальні гранти на проходження курсів підвищення кваліфікації (онлайн і офлайн в Україні та Німеччині), відвідують семінари, вебінари, тренінги. Троє викладачів кафедри мають мовні сертифікати відповідного рівня (Goethe-Zertifikat C1 і C2).

Методичний семінар від Гете-Інституту https://gf.sumdu.edu.ua/uk/novyny/1542-metodichnij-seminar-vid-gete-institutu.html

Підвищення кваліфікації від Goethe-Institut https://gf.sumdu.edu.ua/uk/novyny/969-pidvishchennya-kvalifikatsiji-vid-goethe-institut.html

Основним вектором співпраці кафедри є ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. З 2020 р. стипендіатами Еразмус+ стало більше 15 студентів-перекладачів, які мали нагоду навчатися за програмами академічної мобільності в партнерських університетах Швеції, Латвії, Німеччині, Естонії тощо. За 2022-2024 рр. співробітниками кафедри налагоджена робота з подання заявок та реалізації проєктів у партнерстві з європейськими ЗВО за напрямами Key Action 1 та Key Action 2. Крім того, викладачі кафедри активно виступають співвиконавцями проєктів на напрямком Жан Моне, а з 2022 р. викладачі кафедри є головними виконавцами Модуля “Fostering EU practices of education for sustainable development through the brand language: interdisciplinary studies” («Сприяння європейським практикам освіти для сталого розвитку через мову бренду: міждисциплінарні дослідження»).

Модуль програми Жана Моне «Сприяння європейським практикам освіти для сталого розвитку через мову бренду: міждисциплінарні дослідження» (ESDbrandEU) 101085708-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH https://gf.sumdu.edu.ua/uk/mizhnarodna-diyalnist-uk/jean-monnet/the-jean-monnet-module-fostering-eu-practices-of-education-for-sustainable-development-through-the-brand-language-interdisciplinary-studies

Анна Чуднівець про програму Erasmus+ https://gf.sumdu.edu.ua/uk/novyny/1723-anna-chudnivets-pro-programu-erasmus.html 

Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Налагоджена співпраця з 2021 року, в рамках якої здійснюється інституційна підтримка Центру соціальних досліджень (https://csgard.sumdu.edu.ua/).

За підтримки фонду проведено низку аналітичних досліджень, серед яких: «Сталий розвиток Центру соціальних досліджень Сумського державного університету»; «Розроблення дорожньої карти з профілактики онкологічних гінекологічних захворювань в Сумській області».

УЖФ

Співпраця триває близько 10 років. Включає реалізацію проєктів, спрямованих на роботу з молоддю у питаннях репродуктивного здоров’я, фінансової грамотності, соціальної інтеграції ВПО, гуманітарного реагування, підвищення спроможності громадського активу, підтримки жіночих громадських ініціатив, підтримку аналітичних центрів щодо посилення спроможності задля розробки передових політик, оцінки впливу, стратегічної адвокації та сфокусованих комунікацій щодо політик.

Реалізовані проєкти у співпраці з ГО “Центр громадських ініціатив “Інтелект Сумщини”:

  • «Відкриття кабінетів невідкладної медико-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства»
  • «Мережа аналітичних центрів: посилення спроможності задля розробки передових політик, оцінки впливу, стратегічної адвокації та сфокусованих комунікацій щодо політик»
  • «Створення мережі регіональних партнерів» Українського Жіночого Фонду з метою забезпечити участь жінок і жіночих організацій регіону в ініціативах
  • «Визначення шляхів, механізмів та способів впровадження гендерно відповідального відновлення України»

https://intellect.sumdu.edu.ua/ 

З 2017 року за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні при кафедрі створений Центр досліджень регіональної безпеки. Наразі реалізується інституційний грант від Штаб-квартири НАТО на розбудову Центру досліджень регіональної безпеки та проведення аналітичної та викладацької роботи з тематики євроатлантичної інтеграції України. Кафедра та Центр є відповідальними виконавцями Стратегії з інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції України.

https://rcrs.sumdu.edu.ua/

https://ppst.sumdu.edu.ua/uk/novyny/1158-dotsent-kafedry-vziav-uchast-u-mizhnarodnii-konferentsii-nato

https://ppst.sumdu.edu.ua/uk/novyny/898-spivpratsia-ukrainy-i-nato-novi-mozhlyvosti-dlia-molodi

Співпраця полягала у проведення дослідження - аналізу реформи децентралізації з точки зору гендерної рівності та підходу, заснованого на правах людини.

Офіційний сайт ООН Жінки

Науковці кафедри мають досвід спільних проєктів з ICDS починаючи з 2017 року. За цей час реалізовано десятки спільних проєктів: наукових семінарів, конференцій, тренінгів, кризових навчань. Презентовані результати досліджень в Естонії та Україні, реалізований спільний проєкт за програмою NATO Science for Peace and Security. Науковці кафедри є авторами естонського журналу  Diplomaatia та учасниками щорічної конференції Lennart MEri Conference в Таллінні.

https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/11967-mizhnarodnij-seminar-zibrav-u-stinakh-sumdu-providnikh-ekspertiv-u-galuzi-stijkosti-ta-bezpeki.html

https://ppst.sumdu.edu.ua/uk/novyny/824-vykladach-kafedry-vziav-uchast-u-seminarakh-zi-stiikosti-v-estonii

https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/13083-naukovets-sumdu-prezentuvav-rezultaty-doslidzhennia-na-mizhnarodnii-konferentsii-v-estonii.html

Кафедра має досвід дослідницької співпраці з аналітичним центром DCAF зі Штаб-квартирою у Женеві (Швейцарія). На замовлення швейцарської аналітичної агенції співробітники кафедри підготували серію аналітичних робіт у 2023 році, а доцент М.Назаров взяв участь у презентації результатів досліджень з питань післявоєнного відновлення України в Женеві наприкінці 2023 року. Основні напрямки подальшої співпраці - спільні дослідження за напрямом безпеки, стійкості, реформу сектору безпеки та оборони України.

https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/13434-doslidnyk-sumdu-zrobyv-dopovid-na-ekspertnomu-seminari-v-zhenevi.html

Співпраця полягає у реалізації спільних проєктів, що стосуються питань: політичної участі жінок, запобігання та протидії насильству щодо дітей та між дітьми у шкільному середовищі, гуманітарна підтримка жінок і сімей з дітьми.

Офіційний сайт Жіночий консорціум України

ACTED Україна, що фінансується Українським гуманітарним фондом (УГФ) – керується Офісом з координації гуманітарних питань (OCHA).

Відповідь на міжсекторальні гуманітарні потреби безпосередньо постраждалого від конфлікту та переміщеного населення в Сумській області.

Кафедра іноземних мов та лінгводидактики

Німецька служба академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи. Викладачі кафедри беруть активну участь у наукових та освітніх заходах національного рівня (конференції, семінари, форуми), що організовуються та проводяться за підтримки DAAD та у рамках членства викладачів в Асоціації українських германістів (АУГ) – національного та регіонального осередків Міжнародної асоціації викладачів німецької мови.

Гете-інститут — це німецька громадська організація, метою якої є популяризація німецької мови за кордоном та підтримка міжнародної культурної співпраці різних країн з Німеччиною. Разом з DAAD, OeAD та Посольством ФРН Гете-інститут активно співпрацює з Асоціацією українських германістів, членами якої є викладачі кафедри, та активно сприяє організації заходів щодо поширення та вивчення німецької мови в Україні. Викладачі кафедри кафедри іноз. мов та лінгводидактики щороку отримують індивідуальні гранти на проходження курсів підвищення кваліфікації (онлайн і офлайн в Україні та Німеччині), відвідують семінари, вебінари, тренінги. Викладачі кафедри мають мовні сертифікати відповідного рівня (Goethe-Zertifikat C1 і C2).

ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту.

В 2024 р. викладачі кафедри подали заявку на участь у програмі ЕРАЗМУС+

Викладач кафедри виконує груповий грантовий проєкт програми ЄС Еразмус+ напряму «Жан Моне»101085224 - EUROVALID-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейські цінності міжкультурного діалогу у сфері освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи», наказ №1205-VI від 12.12.2022.

Кафедра мовної підготовки іноземних громадян

Єврокомісія 

National Erasmus+ Office in Ukraine (EU-funded project) / Національний офіс програми Еразмус +

Вул. Бастіонна, буд. 9, пов. 8 Київ, 01014, Україна

 

Викладачі кафедри співпрацюють з координаторами Національного офісу програми Еразмус + у напрямах: беруть участь у семінарах, міжнародних освітніх та наукових проєктах та програмах. 

XII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: цифровізація та забезпечення якості вищої освіти» (14.12.23, онлайн) https://erasmusplus.org.ua/news/zaproshuyemo-doluchytys-do-xii-mizhnarodnoyi-naukovo-praktychnoyi-konferencziyi-yevropejska-integracziya-vyshhoyi-osvity-ukrayiny-v-konteksti-bolonskogo-proczesu-czyfrovizacziya-ta-zabezpechenn/

Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. За фінансової підтримки Національного офісу програми ЕРАЗМУС+викладачами кафедри реалізується освітньо-наукова міжнародна грантова програма Модуль Жан Моне «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» («European values of intercultural dialogue in education: interdisciplinary and inclusive approaches» – EUROVALID)

https://lang.sumdu.edu.ua/uk/prohrama-zhana-mone/yevropeiski-tsinnosti-mizhkulturnoho-dialohu-v-haluzi-osvity-mizhdystsyplinarnyi-ta-inkliuzyvnyi-pidkhody.

За фінансової підтримки міжнародного фонду “Alight” та Уряду Америки у рамках  міжнародної гуманітарної програми, націленої на сприяння українських освітян під час війни “U4U”, викладачі кафедри мовної підготовки іноземних громадян у 2023 році отримали індивідуальний грант на проходження професійного стажування і курсів підвищення кваліфікації (онлайн і офлайн в Україні та США), що уможливило відвідувати навчальні курси, методичні семінари, вебінари, тренінги професійного зростання.

Підвищення кваліфікації за кордоном, міжнародна сертифікація.  Так, старший викладач Аліна Чернякова була слухачем спеціальної освітньої програми, зокрема дистанційного курсу підвищення кваліфікації психолого-педагогічного напряму Course ECE220 «CHILD GROWTH AND DEVELOPMENT (Level up)» (3 кредити). Програма підтримки освітян України у воєнний період здійснювалася за фінансової підтримки уряду США в період з 02 серпня до 28 жовтня 2023 року (сертифікат № D 20224P від 01 листопада 2023 р.).

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

корпус "Г", поверх 7, (кiмната Г 712)

E-mail: [email protected]

Телефон: +38 0542 335273

Web: http://ifsk.sumdu.edu.ua

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту факультету іноземної філології та соціальних комунікацій посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.