Створена 4.10.2001 р. як кафедра української та зарубіжної філології; з 21.06.2004 р. – кафедра журналістики та філології.

Завідувач кафедри – Садівничий Володимир Олексійович, доктор наук із соціальних комунікацій, професор.

Кафедра журналістики та філології є випусковою, здійснюючи підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальністю «Журналістика», освітні програми «Журналістика» та «Реклама і зв’язки з громадськістю», за денною, заочною, дистанційною формами, і водночас – загальноуніверситетською, забезпечуючи викладання дисциплін філологічного спрямування студентам усіх факультетів. Діє аспірантура зі спеціальності «Журналістика».

При кафедрі функціонує центр «PR-КОНСАЛТИНГ», що надає рекламні та PR-послуги.

Підготовку журналістів у СумДУ розпочато у 2004 році. Фахівці готуються для журналістської, публіцистичної, аналітичної, рекламної громадської, організаційно-управлінської та PR-діяльності.

Кафедра підтримує прагнення студентів набувати практичних навичок у позанавчальний час, організовує проходження практики й стажування у провідних медіаустановах, рекламних агенствах, PR-службах України та Європи.

Для підготовки конкурентоздатного фахівця створена потужна матеріально-технічна база (цифрова аудіо- й відеотехніка, комп’ютерні класи, мультимедійні аудиторії, радіостудія, клас Apple). При кафедрі діє загальноуніверситетська газета «Резонанс».

Постійно організовуються та проводяться наукові конференції, видаються фахові журнали «Філологічні трактати» й «Образ».

Kонтакти:

Адреса: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2. Корпус «Г», ауд. 1101.

Телефон: (0542) 33-02-25

Офіційний сайт кафедри: http://journ.sumdu.edu.ua/ua/